جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 64042
  تاریخ انتشار : 10 آذر 1393 15:44
  تعداد بازدید : 638

  توضیحات اژه ای درباره بازداشت یکی از مدیران شهرداری به اتهام امنیتی

  ... سخنگوی قوه قضاییه درباره بازداشت یکی از مدیران شهرداری تهران به اتهام امنیتی توضیحاتی ارائه کرد.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان یاران (ایسنا)، در ادامه نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه، خبرنگاری پرسید آیا دستگیری یکی از مدیران شهرداری تهران به اتهام جاسوسی که گفته می شود آی پی های دوربین های مدار بسته را به سازمان مجاهدین خلق داده صحیح است یا خیر؟ و این پرونده در قوه قضاییه است یا وزارت اطلاعات؟

  محسنی اژه ای گفت: من بارها گفته ام از بیان جزییات پرونده ای که در مرحله تحقیقات است معذورم.

  وی افزود: اجمالا این که فردی بازداشت شده درست است و اتهام او نیز امنیتی است ولی از بیان جزییات آن معذورم.

  محسنی اژه ای در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا محکومیت «م. ر» به 15 سال حبس و 9 میلیارد جزای نقدی صحیح است یا خیر؟ گفت: قبلا گفته ام که اصل محکومیت درست است ولی چون هنوز حکم قطعی نشده و در دیوان عالی کشور مطرح است از بیان جزییات آن معذور هستم.

  وی در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت ساخت غیرقانونی یک هتل در بستر رودخانه جاجرود و این که آیا رابطه مالی بین سازنده هتل و مسئولین محلی وجود داشته است یا خیر؟ گفت: من مکررا عرض کردم اگر همه دستگاه ها کارهای لازم برای جلوگیری از تخلفات را انجام دهند هزینه این کار برای مردم، دستگاه قضایی و حتی خود آن فرد کمتر خواهد بود.

  وی ادامه داد: این تخلفات چند دسته اند: دسته اول کسانی هستند که بدون هیچ مجوزی ساخت و ساز می کنند. دسته دوم کسانی هستند که جواز می گیرند اما همراه با یکسری از تخلفات و اعمال نفوذ و رشوه این کار انجام می شود و با این مورد هم قطعا برخورد می شود. دسته سوم نیز کسانی هستند که جواز می گیرند اما این جواز از مرجعی گرفته شده که بر سر صلاحیت داشتن آن اختلاف نظر وجود دارد. ما از دولت خواسته ایم این اختلافات را برطرف کند و به همین منظور الان این موضوع در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مطرح شده است.

  وی با بیان این که اگر شورای شهر حق صدور مجوز ندارد باید جلوی این کار گرفته شود، گفت: من از آخرین وضعیت پرونده ای که گفتید خبر ندارم. اما در دستگاه قضایی و دستگاه های دولتی از جمله استاندار دنبال این هستم که جلوی تخلفات گرفته شود و اگر خلافی صورت گرفته باشد حتما بنایی که ساخته شده تخریب می شود و چاره ای جز این وجود ندارد. در مورد این که اعمال نفوذ شده یا نه نیز اطلاعی ندارم.

  محسنی اژه ای در پاسخ به سوالی درباره اقدامات قوه قضاییه در رابطه با گودبرداری غیر اصولی در نقاط مختلف شهر از جمله در حوالی مترو حقانی گفت: از این مورد خاص اطلاعی ندارم، ولی در نشست های مکرری که بین دادستان تهران و شهرداران مناطق برگزار می شود این موارد پیگیری می شوند.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
11