جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 64025
  تاریخ انتشار : 10 آذر 1393 13:53
  تعداد بازدید : 493

  پیگرد قضایی 300 حامی داعش در آلمان

  وزیر دادگستری آلمان اعلام کرد، حدود 300 تن به اتهام حمایت از داعش تحت پیگرد قضایی در آلمان قرار گرفته اند.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، هیکوماس، وزیر دادگستری آلمان تاکید کرد، این روند نشان می دهد که قوانین ضد تروریسم کارآمد است و به اتخاذ قوانین سخت تر نیاز نیست.

  وی در جریان مصاحبه ای با روزنامه ولت آم زونتاگ گفت: تحت قوانین موجود می توان هر فردی را که از داعش حمایت می کند، تحت پیگرد قرار داد.

  این مقام آلمانی درواکنش به درخواست برخی سیاستمداران برای تشدید قوانین گفت که وی تا پایان سال جاری میلادی پیش نویس قانونی را ارائه می کرد که طبق آن با ارسال پول برای داعش مقابله می شود.

  اخیر یک دادستان در آلمان خواسته بود تا مجازات بیش از چهار سال حبس برای جوان 20 ساله ای که به پیوستن به داعش در سوریه متهم است، تعیین شود. این اولین بار بود که چنین دادگاهی در آلمان برگزار می شد و قرار است در ماه های آتی ده ها تن دیگر محاکمه شوند.

  در ماه سپتامبر دولت آلمان تبلیغات حامیان داعش را که حاصل نشانه هایی از این گروه تروریستی بودند، در سراسر آلمان ممنوع کرد.

  برخی از ناقضان این دستور با پیگرد قضایی مواجه شده اند و از جمله اتهامات آن ها جمع آوری پول و یا کمک به تامین تجهیزات برای داعش بود.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
5