جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 41324
  تاریخ انتشار : 8 دی 1392 11:1
  تعداد بازدید : 434

  مخالفت کمیسیون حقوقی با کلیات طرح ممنوعیت بکارگیری سلاح سرد

  کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با کلیات بررسی طرح ممنوعیت بکارگیری سلاح سرد و جلوگیری از رفتار خشونت بار مخالفت کرد.

  65365_918.jpg

  میرهادی قره‌سید رومیانی با بیان این مطلب به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: با توجه به بررسی‌های انجام شده در این زمینه در جلسه کمیسیون عنوان شد که دولت نیز باید نظارت و کنترل کافی و فرهنگ‌سازی در مورد برخی وسایل را داشته باشد چرا که غیر از چاقو، به عنوان سلاح سرد ممکن است ادوات دیگر مانند آچار و ... نیز منجر به قتل و جرح شود لذا در صورت تصویب طرح مذکور باید برخی ادوات دیگر نیز ممنوع شود در حالی که ساخت آنها نیز تا حدودی اشتغال‌زایی به همراه دارد.

  قره‌سید رومیانی تاکید کرد: باید فرهنگ سازی لازم در مورد استفاده از وسایل در جامعه انجام شود.

  وی افزود: طرح ممنوعیت بکارگیری سلاح سرد و جلوگیری از رفتار خشونت‌بار در کمیسیون حقوقی و قضایی در دستور قرار گرفت و با تبادل نظر هیات رییسه کمیسیون با نمایندگانی از مرکز پژوهش‌های مجلس، کارشناسی از مرکز فقهی قم، معاون قوه قضاییه و نماینده‌ای از وزارت دادگستری، اعضای کمیسیون به کلیات این طرح رای منفی دادند.

  وی تصریح کرد: در واقع طرح یا لایحه‌ای که به کمیسیون ارجاع می‌شود همانند روال بررسی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی کلیات آن به رای گذاشته می‌شود و در صورت تصویب جزییات آن نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد. لذا طرح مذکور در جلسه این کمیسیون مورد موافقت قرار نگرفت.

  گفتنی است این موضوع در جلسه مورخ 13 آذرماه امسال در کمیسیون حقوقی مجلس بررسی وجمع‌بندی شد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
8