جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 41310
  تاریخ انتشار : 8 دی 1392 10:46
  تعداد بازدید : 481

  سرپرست روزنامه ایران:

  نگران شکایت مرتضوی نیستیم

  سرپرست روزنامه ی «ایران» درباره ی شکایت سعید مرتضوی از هشت روزنامه از جمله «ایران» اظهار کرد: ما درباره ی این شکایت، نگرانی نداریم و طبیعتا پاسخگوی عملکرد خود خواهیم بود.

  tt-7.jpg

  محمدتقی روغنی‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار رسانه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره‌ی شکایت سعید مرتضوی - رییس پیشین سازمان تأمین اجتماعی - از هشت روزنامه به‌دلیل منعکس نکردن جوابیه‌ی او درپی انتشار گزارش کمیته‌ی تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از سازمان تأمین اجتماعی، تأکید کرد: وقتی گزارشی رسما از تریبون مجلس شورای اسلامی پخش می‌شود، یک گزارش رسمی و قانونی است که هر رسانه‌ای می‌تواند آن را منعکس کند. بنابراین اگر کسی پاسخی دارد می‌تواند در همان‌جا پاسخ دهد.

   

  او ادامه داد: ما به این دلیل جوابیه‌ی آقای مرتضوی را در روزنامه‌ی «ایران» منتشر نکردیم که گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی، یک گزارش کاملا رسمی و قانونی بود و مشخص نبود که چنین گزارشی می‌تواند جوابیه داشته باشد یا خیر. البته بسیاری نیز معتقد هستند مرتضوی فعلا در جایگاه متهم است و نمی‌تواند چنین جوابیه‌ای را درباره‌ی یک گزارش قانونی و رسمی بدهد.

   

  روغنی‌ها در پاسخ به این پرسش که آیا پیش از این با موردی مشابه، در طول دوران فعالیت رسانه‌ای خود برخورد کرده است؟ گفت: من تا کنون ندیده‌ام کسی در پاسخ به یک گزارش رسمی مانند گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی، به روزنامه‌ها جوابیه بدهد و بعد از آن‌ها شکایت کند.

   

  این روزنامه‌نگار با اشاره به این‌که مرتضوی یک جوابیه‌ی چند 10 صفحه‌ای برای روزنامه‌ی «ایران» فرستاده است‌ افزود: متأسفانه برای ما روشن نبود که گزارش یک نهاد قانونی در کشور می‌تواند جوابیه داشته باشد یا خیر و هنوز هم چنین چیزی برای ما مشهود نیست. قطعا در صورت روشن شدن این ماجرا، جوابیه‌ی مرتضوی در روزنامه‌ی «ایران» منتشر خواهد شد.

   

  امروز (شنبه، هفتم دی‌ماه) وکیل سعید مرتضوی - سعید ایوبی - در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اعلام کرد: موکلم از هشت روزنامه‌ی «ایران»، «همشهری»، «اعتماد»، «مردم‌سالاری»،‌ «جوان»، «دنیای اقتصاد»، «شرق» و «قانون» به‌دلیل افترا و نشر اکاذیب در رابطه با گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی به دادسرای فرهنگ و رسانه شکایت کرده است.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
6