جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 41266
  تاریخ انتشار : 7 دی 1392 12:30
  تعداد بازدید : 413

  یک بام و دو هوای مسئولان در برخورد با دو شغله های ورزشی

  فقدان یک قانون مشخص برای برخورد با دوشغله ها این بار در برخورد سازمان بازرسی کل کشور با اعضای شورای شهر و جلوگیری از حضور آنان در انتخابات روسای فدراسیون ها متبلور و باعث سردرگمی در برخورد با دو شغله های شورای شهر شده، موضوعی که لزوم ارائه طرح دو فوریت تعیین تکلیف دوشغله ها را به صحن علنی مجلس بیشتر می کند.

  یک بام و دو هوای مسئولان در برخورد با دو شغله‌های ورزشی

  خانه ملت؛ اقدام اخیر سازمان یازرسی کل کشور در ارسال نامه ای به وزارت ورزش و جوانان برای جبلوگیری از حضور اعضای شورای شهر در انتخابات روسای فدراسیون‌ها نشان از وجود خلایی در بخش دوشغله بودن مسئولان دارد.

  جدای از اینکه در حال حاضر به‌صورت شفاف دستور قانون برای برخورد با افراد دو یا چند شغله مشخص نیست؛ توجیه برخی از مدیران کشوری برای تصدی پست‌های مختلف این است که عضویت در شورای شهر، نماینده مجلس بودن یا مدیریت شرکت‌های خصوصی تعریف شغلی پیدا نکرده و افراد می‌توانند تصدی پست‌های دولتی را نیز پذیرا باشند، از طرف دیگر در نگاهی دیگر عنوان می‌شود حضور اعضای شورای شهر و نمایندگان مجلس در راس فدراسیون ها قدرت لابی گری آنها و خدمت رسانی به رشته‌های مختلف ورزشی را افزایش می‌دهد.

  بعضاً در برخورد با دو شغله‌ها شاهد نوعی دوگانگی هستیم که نمونه مصداقی آن سمت ریاست بر فدراسیون‌های ورزشی است که برای برخی اعضای شورای شهر ممانعت نداشته و برای برخی دیگر مشکل‌زاست، در همین راستا مدتی قبل طرح دو فوریت تعیین تکلیف وضعیت دو شغله‌ها مدتی قبل در مجلس تدوین شد که فرصت حضور در صحن علنی مجلس را پیدا نکرد که در همین راستا با نمایندگان مجلس به گفت‌وگو نشستیم.

   

  قانون استثنا ندارد

  حسین گروسی، عضو هیأت رئیسه فراکسیون مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، درباره برخورد با دو شغله‌ها گفت: باید قانون برای برخورد با دوشغله‌ها شفاف عمل کند و حکایت یک بام و دو هوا برای برخورد با این مدیران مصداق نداشته و یکسان عمل شود.

  نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: باید دید قانون برای برخورد با شغل دوم اعضای شورای شهر و نمایندگان مجلس چه تدابیری اندیشیده و وضعیت را چگونه مشخص کرده‌ است.

  این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: اگر توجیه تصدی چند شغل توسط یک مدیر این است که وضعیت در قانون مشخص نیست و سازمان بازرسی هم ایرادی به تصدی این مشاغل وارد نکرده پس برای یک فرد دیگر با وضعیت مشابه هم نباید قانون ایرادی وارد کند.

  وی افزود: متأسفانه شاهد این موضوع هستیم که یک عضو شورای شهر رئیس فدراسیون است و عضو دیگر حتی نمی‌تواند در انتخابات ریاست فدراسیون شرکت کند و با ممانعت سازمان بازرسی مواجه می‌شود.

   

  نعمتی: مسائل ضد و نقیض فدراسیون‌های ورزشی حل شود

  بهروز نعمتی، عضو فراکسیون ورزش مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از برخوردهای دوگانه با مدیران دو شغله، تأکید کرد: باید مسائل ضد و نقیضی که در فدراسیون‌های مختلف ورزشی پیش می‌آید حل شده و به صورت کارشناسانه با این معضلات برخورد شود.

  نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مدیریت آن هم در حد ریاست یک فدراسیون نیاز به کار مستمر و تمرکز ذهن دارد بنابراین کسی که سمت ریاست یک فدراسیون قرار می‌گیرد نباید دغدغه فکری دیگری داشته باشد و بخشی از زمان کاری خود را که اندک هم نیست صرف پرداخت به شغل دیگری کند.

   

  لزوم ارائه طرح دو فوریت تعیین تکلیف وضعیت دوشغله‌ها

  این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: طرح دو فوریتی با عنوان تعیین تکلیف وضعیت دوشغله‌ها تدوین شد ولی به صحن علنی مجلس نیامد، این طرح شفافیت لازم را برای برخورد با دوشغله‌ها دارا بود که به صحن علنی مجلس نیامد.

   وی افزود: برای روشن شدن وضعیت افراد دارای چند شغل لازم است این طرح هر چه سریعتر در دستور کار مجلس قرار گیرد و به صحن علنی مجلس آورده شود، متأسفانه مدت زیادی است که وضعیت شغلی این افراد تا حد زیادی مخدوش است.

  عضو فراکسیون ورزش مجلس تصریح کرد: این طرح از تصدی یک شخص در دو پست ممانعت می‌کند و تنها اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها از این قائده مستثنی خواهند شد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
13