جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 41264
  تاریخ انتشار : 7 دی 1392 12:25
  تعداد بازدید : 574

  قاضی فدرال آمریکا :

  جاسوسی های آمریکا قانونی است

  یک قاضی فدرال آمریکا با این ادعا که جاسوسی های سازمان اطلاعات آمریکا می توانست از حملات یازدهم سپتامبر جلوگیری کند، جاسوسی های اطلاعاتی گسترده دولت آمریکا بر شبکه تلفن را قانونی خواند.

  به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، ویلیام پاولی، قاضی منطقه جنوبی نیویورک عملیات جمع آوری آژانس امنیت ملی آمریکا را "ضربه متقابل" به القاعده خوانده است.
   
  هفته پیش یک قاضی فدرال در واشنگتن گفته بود این عملیات احتمالا نقض قانون اساسی آمریکا و یادآور فضای رمان ۱۹۸۴ از جورج اورول است.
   
  با این همه پاولی در حکم ۵۳ صفحه‌ای خود یادآور شده است حق آزادی از جستجوگری دولت اساسی هست اما مطلق نیست. هر روز، مردم، داوطلبانه اطلاعات شخصی و حتی خصوصی خود را در اختیار شرکت‌های فراملیتی می گذارند، شرکت‌هایی که از این اطلاعات برای منافع خود استفاده می کنند و در این میان کمتر کسی به این جمع آوری اطلاعات که رسوخ و نفوذ بیشتری از جمع آوری اطلاعات کلی تماس‌های تلفنی دارد شک و تردید می‌کند.
   
  به گفته قاضی پاولی هیچ نشانه ‌ی نیست که دولت بخشی از این اطلاعات را با هدفی به جز تحقیق برای اختلال در عملیات تروریستی استفاده کرده باشد.
   
  پاولی شکایتی را که از سوی اتحادیه آزادی‌های مدنی به حوزه قضایی او ارجاع شده بود را رد کرده است.
   
  دولت باراک اوباما که در پی فاش شدن جزییات عملیات جمع آوری آژانس امنیت ملی تحت فشار زیادی بوده از این حکم استقبال کرده است.
   
  هفته پیش قاضی ریچارد لئون عملیات آژانس امنیت ملی را "تاخت و تاز خودسرانه و کور" خوانده بود.
   
  با این حال در پی تقاضای فرجام وزارت دادگستری دولت به نمایندگی از دولت، قاضی لئون اجرای حکم خود را به تعلیق درآورد و راه برای ادامه عملیات آژانس امنیت ملی باز شد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
3