جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 41193
  تاریخ انتشار : 7 دی 1392 9:55
  تعداد بازدید : 385

  نجفي‌توانا در گفتگو با باشگاه خبرنگاران مطرح کرد

  تحقق تعیین مصادیق مجرمانه در جرایم سایبری با "پلیس فتا"

  يك حقوقدان گفت: جرایم سایبری ممکن است در هر جایی اتفاق بیفتد و غالبا قابل ردیابی نیستند، بنابراين باید پليس تخصصي تحت عنوان پليس فتا با همكاري قوه قضاييه نسبت به تعيين مصاديق اين جرم اقدام كنند.

  "علي ‌نجفي ‌توانا" در گفتگو با خبرنگار حقوقي قضايي باشگاه خبرنگاران، در ارتباط با اهميت پليس جرايم سايبري اظهار داشت: جرایم سایبری ممکن است در هر جایی اتفاق بیفتد و غالبا قابل ردیابی نیستند، بنابراين پليس تخصصي تحت عنوان پليس فتا با همكاري قوه قضاييه نسبت به تعيين مصاديق اين جرم اقدام مي‌كنند. 
    
  وی تصریح کرد: جرایم سایبری، نوعی از جرایم اینترنتی است كه در محیط سایبري كه يك محيط مجازي است به وجود می‌آیند و کاربران می‌توانند به هرگونه خدمات اطلاعاتی الکترونیکی در سراسر دنیا دستیابی پیدا کنند. 
    
  اين حقوقدان در پايان گفت: با توجه به گسترش فضاي مجازي و سهولت ارتکاب جرايم جديد و بين‌المللي در فضاي سايبري امكان رصد كردن تمام مجرمين وجود ندارد و اين در حالي است كه جنگ سايبري به عنوان جنگ نوين ميان كشورها محسوب مي‌شود، بنابراين تدوين قوانين موثر، همكاري‌هاي بين‌المللي ميان دولت‌ها و استفاده از فناوری‌های نوین در این زمینه ضروري به نظر مي‌رسد. 


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
3