جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 41183
  تاریخ انتشار : 7 دی 1392 9:11
  تعداد بازدید : 399

  پیشنهاد یک حقوقدان برای تحلیل حقوقی توافق ژنو

  رییس جمعیت اسلامی وکلای دادگستری ایران (جاودان) گفت: آمادگی خود را اعلام می کنیم که با همکاری وزارت خارجه و کارشناسان حقوقی و سیاسی، زمینه تجهیز و تحلیل توافقنامه ژنو در کشور فراهم شود.

  Mona Hoobehfekr shoro neshat.jpg

  اباذر محبی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: طی ماه‌های اخیر مذاکرات هسته‌ای ایران با 1+5 در فضای جدیدی در دولت جدید ادامه پیدا کرده و در نهایت منجر به توافقنامه‌ای به نام «اقدام مشترک» شده است.

   

  وی با بیان این‌که «توافقنامه ژنو و توافقنامه‌های بعدی آن، دارای آثار و ابعاد حقوقی هستند» گفت: انتظار می‌رود که برای غنی‌تر شدن هرچه بیشتر محتوای مذاکرات و تجهیز ذهنی تیم مذاکره کننده از پتانسیل حقوقی و سیاسی مملکت که در مجامع حقوقی و دانشگاهی حضور دارند، استفاده کنیم تا برای حمایت و پشتوانه از تیم مذاکره کننده وارد صحنه شوند.

   

  این وکیل دادگستری ادامه داد: در حال حاضر با دشمن درگیر نبرد سیاسی و دیپلماتیک هستیم و همانطور که در عرصه نبرد نظامی و جنگ، تمام قوا و اقدامات نرم افزاری و سخت افزاری به حمایت رزمندگان پرداختند، باید تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی را به سان رزمندگانی بدانیم که در خط مقدم این نبرد دیپلماتیک هستند؛ بنابراین وظیفه دانشگاه‌ها و مجامع حقوقی کشور است که به حمایت و تجهیز مادی و معنوی تیم مذاکره کننده بپردازند.

   

  محبی افزود: انتظار می‌رود دانشگاه‌ها و نهادهایی مانند قوه قضاییه و کانون‌های وکلا با همکاری و مشارکت تیم مذاکره کننده و کارشناسان وزارت خارجه به تجزیه و تحلیل ابعاد حقوقی و آثاری که از توافقنامه ژنو می‌توان استفاده کرد بپردازند تا هم ابعاد مختلف این توافقنامه آشکارتر شود و هم کسانی که از نزدیک درگیر مذاکره هستند با شنیدن نظرات و برداشت‌های مختلفی که از محتوای این توافقنامه می‌شود، تیم مذاکره کننده را برای ادامه مسیر تجهیز کنند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
3