جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 41181
  تاریخ انتشار : 7 دی 1392 9:6
  تعداد بازدید : 422

  ملک‌شاهی:

  گستره کار سازمان های تابعه قوه قضائیه بعضا از یک وزارتخانه بیشتر است

  رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی خاطر نشان کرد: باید در بودجه توجه بیشتری به قوه قضائیه به عنوان یکی از قوای سه گانه شود تا بتواند خدماتی که به مردم ارائه می شود مطلوب باشد.

  mm.jpg

  الهیار ملک‌شاهی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه هرساله بودجه قوه قضائیه کاهش داشته است، گفت: دستگاه قضائی نیز یکی از قوای سه گانه است و با توجه به سازمان‌های تابعه آن باید بودجه مناسبی به این دستگاه اختصاص یابد.

   

  وی تصریح کرد: سازمان دادگستری، سازمان زندان‌ها، پزشکی قانونی، ثبت اسناد، سازمان بازرسی و همین‌طور سازمان قضایی نیروهای مسلح از جمله نیروهایی هستند که می‌طلبد بودجه ویژه‌ای به آنها اختصاص یابد زیرا گستره کار هر کدام از آنها بعضا از یک وزارتخانه بیشتر است بنابراین با اختصاص بودجه مناسب می‌توانند خدمات بهتری به مردم ارائه کنند.

   

  رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه در کمیسیون تلاش می‌کنیم که به صورت تخصصی و کارشناسی این موضوعات را مورد بررسی قرار دهیم و به تلفیق ارائه کنیم، خاطر نشان کرد: قوه قضائیه درآمد بسیاری از سازمان‌های تابعه خود مانند ثبت اسناد، پزشکی قانونی و همین‌طور هزینه‌های دادرسی دریافت می‌کند درآمد خود را به خزانه واریز می‌کند که در برخی از مواقع در بودجه مصوب می‌شود که بخشی به قوه قضائیه اختصاص یابد، اما آن میزان نیز ناکافی است.

   

  ملک‌شاهی در ادامه یادآور شد: یکی از نهادهای زیرمجموعه قوه قضائیه شوراهای حل اختلاف هستند که از نظر جمعیتی از یک وزارتخانه بزرگ، بزرگ‌تر هستند. بنابراین باید تعامل بیشتری در بودجه این وزارتخانه شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
3