جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 41145
  تاریخ انتشار : 5 دی 1392 11:39
  تعداد بازدید : 580

  خباز:

  طرح جهان عاری از خشونت، مطابق فطرت انسان هاست

  معاون امور تقنینی معاونت پارلمانی رییس جمهور گفت: هنر دکتر روحانی در ارائه پیشنهاد قطعنامه جهان عاری از خشونت و افراطی گری در سازمان ملل، این بود که فطرت انسان ها را به خودشان بازگرداند.

  طرح جهان عاری از خشونت، مطابق فطرت انسان‌هاست

  به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا؛محمدرضا خباز با اشاره به تصویب قطعنامه پیشنهادی ایران با موضوع جهان عاری از خشونت و افراطی‌گری در مجمع عمومی سازمان ملل، اظهار کرد: دکتر روحانی بار دیگر این تلنگر را به دنیا زد که ما انسان هستیم و ملاک انسانیت، حمایت حقوق انسان‌هاست، پس باید به فکر و اندیشه دیگران احترام بگذاریم تا بتوانیم فکر و اندیشه خودمان را ترویج کنیم.

  وی با بیان اینکه "بعد از انقلاب، در گام اول توسط سیدمحمد خاتمی طرح گفت‌وگوی تمدن‌ها را در سازمان ملل مطرح کرد و کشورهای دنیا به آن رأی مثبت دادند"، خاطرنشان کرد: گفت‌وگوی تمدن‌ها توانست مقدار زیادی از تبلیغات مسموم صهیونیست‌ها را علیه ایران و اسلام از بین ببرد.
  خباز افزود: بعد از حدود دوازده سال از آن زمان، قوه اجرایی کشور به دست عالمی روحانی افتاد که با جهان آشناست و تجربه خوبی در مذاکرات بین‌المللی دارد و شرایط ریاست‌جمهوری برای دکتر حسن روحانی فراهم شد و وی نیز به درستی در سازمان ملل موضوع جهان عاری از خشونت و مبارزه با افراطی‌گری را مطرح کرد.

  معاون امور تقنینی معاونت پارلمانی رییس‌جمهور با اشاره به اینکه "همه می‌دانند عامل افراطی‌گری در دنیا صهیونیست‌ها و آمریکایی‌های مدافع آنها هستند"، تصریح کرد: بیان پیشنهاد جهان عاری از خشونت در سازمان ملل موجب شد که این پیشنهاد 190 رأی مثبت بیاورد و تنها رأی منفی به آن از طرف اسرائیل بود.

  وی در ادامه به ویژگی‌های طرح جهان عاری از خشونت و افراطی‌گری که به گفته وی مطابق با فطرت انسان‌هاست، اشاره کرد و توضیح داد: خداوند انسان‌ها را از یک مرد و زن به نام آدم و حوا آفریده است و قرآن می‌فرماید ما شما را از یک مرد و زن آفریده‌ایم و شعبه شعبه و قبیله قبیله کردیم تا یکدیگر را بشناسید؛ پس ملاک انسان، رنگ، پوست و نژاد نیست و کرامت انسان‌ها به تقوای آنهاست و پیشنهاد آقای روحانی نیز منبعت از همین آیه قرآن بود.

  خباز با بیان اینکه "یکی از موضوعات مطرح در طرح جهان عاری از خشونت، تنفر از نژادپرستی است"، گفت: برای ما نژاد، ملاک نیست بلکه انسانیت ملاک است و مثلا حق نداریم سال‌ها در کشورهای مترقی دنیا، سیاه‌پوستان را در بدترین شرایط زندگی نگه داریم. از طرف دیگر، این پیشنهاد از خودداری از توسل به زور سخن می‌گوید، یعنی نباید برای پیشرفت اهدافمان از زور استفاده کنیم چون وقتی دولتی دست به زور زد، یعنی قدرت فکر کردن، تعامل و زندگی مسالمت‌آمیز ندارد و می‌خواهد از قانون جنگل استفاده کند.

  معاون امور تقنینی معاونت پارلمانی رییس‌جمهور ادامه داد: همچنین باید بپذیریم که همه مردم دنیا محترم هستند و حق نداریم به مذهب و اعتقادات و اماکن مذهبی و محل عبادتگاه آنها حمله کنیم، پس هرگونه حمله و توهین به مسجد، کلیسا و کنیسا و عبادتگاه‌های مذهبی محکوم است.

  وی با بیان اینکه "اگر حرف حسابی داریم، نباید دیگران را محکوم کنیم"، اظهار کرد: اگر دین مترقی داریم، نباید به دین و اعتقادات دیگران اهانت کنیم و اگر اهل مسجد هستیم، نباید به کلیسا و کنیسا توهین کنیم. در همین راستا، آقای روحانی از مشترکات انسانیت استفاده کردند و دست روی اختلافات نگذاشتند، چون اختلافات موجب دردسر است و با انگشت گذاشتن روی مشترکات و ارائه برنامه مدون تحت عنوان جهان عاری از خشونت و مبارزه با افراطی‌گری، پیشنهاد ایشان مورد استقبال اکثریت کشورهای دارای ریشه و بنیان در جهان قرار گرفت؛ به جز رژیم جعلی اسرائیل.

  خباز اضافه کرد: همان‌طور که گفت‌وگوی تمدن‌ها برای مدتی توانست چهره نورانی اسلام و انقلاب را به دنیا معرفی کند، طرح پیشنهادی جهان عاری از خشونت و مبارزه با افراطی‌گری توسط آقای روحانی می‌تواند به دنیا بفهماند که به اشتباه و از روی عمد به ما تهمت تروریسم زده‌اند و بدانند که ما اهل افراط نیستیم بلکه خود طعمه تروریستم شده‌ایم.

  وی در پایان تاکید کرد: از این فرصت می‌توان در جهت دیپلماسی درست و ارتباط بهتر با جهان استفاده کرد و دل‌ها، زبان‌ها و قلب‌های آشنا را با این پیام متصل کرد و زمینه را برای از بین بردن تبلیغات مسموم صهیونیست‌ها فراهم ساخت.
   
   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
5