جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 40998
  تاریخ انتشار : 3 دی 1392 13:13
  تعداد بازدید : 463

  بی توجهی مسئولان قضایی اوکراین به شکایات قربانیان خشونت های پلیس

  دیده بان حقوق بشر در نامه ای خطاب به دادستان کل اوکراین اعلام کرد که مقامات اوکراینی معترضانی را که علیه ضرب و شتم های پلیس این کشور در جریان اعتراضات اخیر شکایت می کنند هدف تهدید و اعمال فشار قرار می دهد.

  cnn3.jpg

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پلیس ضدشورش اوکراین در روزهای سی‌ام نوامبر و اول دسامبر معترضان را هدف ضرب و شتم قرار داد که بسیاری از آنها از ناحیه سر دچار جراحات شدید شده‌اند.

   

  هفت تن از آنها در گفت‌وگو با دیده‌بان حقوق بشر مدعی شدند مسئولان قضایی که وظیفه رسیدگی به این حوادث را بر عهده دارند آنها را هدف تهدید و فشار قرار داده‌اند.

   

  یولیا گوربونوا پژوهشگر حوزه اوکراین در دیده‌بان حقوق بشر در این باره، گفت: مقامات اوکراینی ضمانت داده‌اند که در مورد خشونت‌های پلیس تحقیق خواهند کرد، اما اکنون کسانی را که برای شکایت علیه پلیس پا پیش می‌گذارند مورد تهدید قرار می‌دهند.

   

  دیده‌بان حقوق بشر از دادستان کل اوکراین خواست تا بر روند انجام تحقیقات در مورد اتهامات پلیس این کشور و صحت و عادلانه بودن آن نظارت داشته و آن را تضمین کند.

   

  بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی دیده‌بان حقوق بشر، برخی از کسانی که علیه بدرفتاری‌های پلیس اوکراین در روزهای گذشته در کی‌یف پایتخت این کشور شکایت کرده‌اند اظهار داشتند مسئولان به جای اینکه به گفته‌های آنها رسیدگی کنند در ازا آنها را مورد بازجویی و سوال و جواب در مورد علت شرکت‌شان در اعتراضات قرار داده‌اند.

   

  دو تن از آنها مدعی شدند که مقامات قضایی به اظهارات آنها توجهی نکرده و حتی پزشک نیز جراحات آنها را بررسی نکرده‌ است تا بتوانند اتهامات‌شان را اثبات کنند. از این رو این سازمان رسیدگی فوری به ادعاهای قربانیان ناآرامی‌های اخیر در اوکراین و تکمیل تحقیقات در خصوص خشونت‌های پلیس این کشور را خواستار شد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28556178
اکنون :
21