جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 40992
  تاریخ انتشار : 3 دی 1392 12:53
  تعداد بازدید : 427

  پایان نوبت صبح هفتمین جلسه دادگاه اختلاس از بیمه ایران

  متهمان یکی پس از دیگری اتهامات خود را رد می کنند!

  در نوبت صبح هفتمین جلسه رسیدگی مجدد به پرونده اختلاس از بیمه ایران، 11 نفر از متهمان آخرین دفاعیات خود را به دادگاه ارائه کردند.

  MONA HOOBEHFEKR-32.jpg

  به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ابتدای هفتمین جلسه رسیدگی مجدد به پرونده اختلاس از بیمه ایران، «ع. خ» به عنوان متهم در جایگاه حاضر شد.

   

  وی به عنوان آخرین دفاع در برابر اتهاماتی همچون معاونت در اختلاس به میزان دو میلیارد و 702 میلیون و 442 هزار و 500 ریال، پولشویی به همین میزان و تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ دو میلیارد و 600 میلیون ریال، گفت: من قبلا هم گفته‌ام که همه این اتهامات را رد می‌کنم.

   

  وی افزود: من با وکالت‌نامه چند ماشین برای شوهر خواهرم خریداری و در تعمیرگاه خودم تعمیر کردم.

   

  قاضی از متهم پرسید شما چند فقره چک وصول کرده‌اید؟

  متهم پاسخ داد: من 120 فقره چک وصول کردم که همه را به آقای «ح» داده‌ام. من همه چک‌ها را به اسم خودم وصول کردم پس سوء نیتی نبوده است، هر چند شیطنت‌هایی هم کرده‌ام.

   

  قاضی خطاب به متهم گفت: رقم چک‌ها بالا بوده است. شما که خودتان نمایندگی بیمه داشته‌اید چطور شک نکردید؟

   

  متهم پاسخ داد: من تقدیرنامه‌هایی درباره آقای «ح» می‌دیدم برای همین اصلا شک نمی‌کردم. حسابرس‌های شرکت هم تا پنج سال نتوانستند تشخیص دهند که چه اتفاقی افتاده است پس ما چطور می‌توانستیم تشخیص دهیم.

   

  در ادامه «ر. م» متهم دیگر پرونده در رابطه با اتهام پولشویی به مبلغ سه میلیارد و 764 میلیون و 755 هزار ریال و معاونت در اختلاس به همین میزان و تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ 750 میلیون ریال، گفت: من اتهامات را نمی‌پذیرم چون چک‌ها را بابت آشنایی که با آقای «ف» داشتم، گرفتم و یک ریال هم به من نرسیده است.

   

  این متهم در ارتباط با اتهام پولشویی گفت: من اسم آدرس اشتباهی پشت چک‌ها ننوشتم و یک ریال هم برای خودم نبوده است.

   

  «ه. ن» نیز به عنوان سومین متهم جلسه امروز در رابطه با اتهام پولشویی به مبلغ 575 میلیون و 525 هزار ریال، معاونت در اختلاس به همین میزان و تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ 30 میلیون ریال، گفت: من در جلسه قبل هم گفتم که سه میلیون تومان از آقای «ف» قرض کرد‌ه‌ام و آن را هم پس داده‌ام و هیچ مال نامشروعی تحصیل نکرده‌ام.

   

  وی افزود: من فقط سه بار نزد آقای «ف» رفتم و ایشان هم از این موضوع استفاده کردند و از من خواستند سه فقره چک برای او وصول کنم و من این چک‌ها را وصول کردم بدون اینکه هیچ نفعی برای من داشته باشد.

   

  «م. ب» چهارمین متهم جلسه امروز نیز در دفاع از خود در برابر اتهام پولشویی به مبلغ 732 میلیون و 500 هزار ریال، معاونت در اختلاس به همین میزان و تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ 250 میلیون ریال، گفت: من سه فقره چک را وصول کردم و همه را به آقای «ف» داده‌ام.

  قاضی از متهم پرسید شما 25 میلیون تومان پول گرفته‌اید؟

   

  متهم پاسخ داد: خیر، من دو میلیون و 500 هزار تومان از آقای «ف» قرض گرفتم و آن را هم پس دادم.

   

  «م. ف» پنجمین متهم جلسه صبح امروز نیز در رابطه با اتهام پولشویی به مبلغ 680 میلیون و 925 هزار ریال، گفت: من چهار فقره چک از «ف» گرفتم و پول آن را هم به خودش دادم.

   

  وی گفت: من برای کاری به بیمه مراجعه کردم و آنجا از من خواستند چک نقد کنم و از این طریق چهار چک توسط من نقد شد.

   

  «ش. ق» ششمین متهمی بود که در جلسه امروز به جایگاه احضار شد. وی در دفاع از خود در برابر اتهام پولشویی به مبلغ 100 میلیون و 561 هزار ریال و معاونت در اختلاس به همین میزان از طریق وصول دو فقره چک، گفت: من قبلا هم گفتم که بیگناهم و از من سوء استفاده شده است. من برای گرفتن خسارت به بیمه مراجعه کردم که دو فقره چک به من دادند. در آن دو فقره چک اسم و آدرس من درست درج شده است.

   

  وی در پاسخ به این سوال قاضی مبنی بر اینکه شما چه نسبتی با آقای «ب. ک» داشتید، گفت: ایشان برادر همسر من هستند.

  قاضی پرسید شما چرا مازاد بر میزان خسارت خود چک دریافت کردید؟

   

  متهم پاسخ داد: به من گفتند چون باجه خسارت شلوغ است این چک‌ها را ببر نقد کن تا هم خسارت خودت را بدهی و هم خسارت دیگران را.

   

  قاضی خطاب به متهم گفت: شما در پرونده گفته‌اید که مبلغ چک‌ها را به آقای «ک» داده‌اید؟

  متهم گفت: من در مرحله تحقیقات گفتم به باجه دادم منتهی از من خواستند که حتما اسم ببرم و چون من اسم کسی را جز «ک» بلد نبودم گفتم که به «ک» دادم.

   

  «ع. ن» هفتمین متهم جلسه امروز نیز در دفاع از خود در برابر اتهام پولشویی به میزان 829 میلیون و 985 هزار ریال و معاونت در اختلاس به همین میزان طی وصول پنج فقره چک، گفت: من اتهامات را قبول ندارم. من چک‌ها را از آقای «خ» گرفته‌ام و چک‌ها هم با آدرس صحیح نقد شده است.

   

  قاضی به متهم گفت: شما که خسارت نداشته‌اید برای چه چک‌ها را گرفتید؟

  متهم پاسخ داد: من در رابطه با این چک‌ها سوال پرسیدم و آنها گفتند ما تعمیرگاه و نمایندگی بیمه داریم و برای مشتریان خود این کار را انجام می‌دهیم.

  در ادامه «ع. خ» به عنوان مطلع در جایگاه حاضر شد و اظهارات «ع. ن» را تایید کرد.

   

  قاضی محمدی‌کشکولی با نزدیک شدن به هنگام اذان ادامه جلسه را به ساعت 12:45 موکول کرد.

   

  ادامه دارد ...


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28556178
اکنون :
14