جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 40933
  تاریخ انتشار : 1 دی 1392 13:3
  تعداد بازدید : 520

  انتقادهای بین المللی از افزایش بازداشت های سیاسی در مصر

  تصویب و اجرای قانون جدید تظاهرات در مصر که به افزایش موج بازداشت ها در این کشور منجر شده، واکنش های متعددی را در محافل بین المللی به دنبال داشت.

  aljazeera-152.jpeg

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، دیده‌بان حقوق بشر در واکنش به افزایش موج بازداشت‌ها در مصر اعلام کرد: دستگاه امنیتی مصر فشار‌ها بر فعالان سیاسی این کشور را افزایش داده و پس از تصویب قانون جدید تظاهرات، ده‌ها تن از تظاهرکنندگان را بازداشت کرده است.

   

  این سازمان گزارش داد: بازداشت‌هایی که از سوی مسئولان مصری انجام می‌شود در حقیقت یک اقدام برنامه‌ریزی شده جهت خاموش کردن صدای عدالت خواهی و اصلاح طلبی مردم مصر است.

   

  در همین راستا، ازرا زیا، معاون جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا در سفری به قاهره، استفاده از زور و خشونت و برای سرکوب تظاهرکنندگان در مصر را محکوم کرد.

   

  در بیانیه‌ای که از سوی وزارت خارجه ‌آمریکا صادر شد آمده که ازرا زیا نسبت به افزایش بازداشت‌های سیاسی در مصر ابراز نگرانی کرده و از دولت کنونی مصر خواسته تضمینی برای انجام محاکمه عادلانه و شفاف متهمانی که اقدامات خشونت‌آمیز و مجرمانه آنها به اثبات رسیده ارائه دهد.

   

  از سوی دیگر، چاک هاگل، وزیر دفاع آمریکا و ماری هارف، سخنگوی وزارت خارجه این کشور نیز از بازداشت‌های سیاسی و اعمال خشونت نیروهای امنیتی مصر علیه تظاهرکنندگان انتقاد کردند.

   

  پیشتر نیز سازمان ملل در خصوص شکنجه زندانیان مصری از مقامات این کشور توضیح خواسته بود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28612393
اکنون :
43