جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 40932
  تاریخ انتشار : 1 دی 1392 13:0
  تعداد بازدید : 433

  نماینده زنجان:

  دقت و عدالت در بودجه نویسی فدای سرعت شده است

  یک نماینده مجلس گفت: دولت دقت و عدالت را فدای سرعت در بودجه نویسی کرده است.

  به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محسن علیمردانی ضمن تسلیت به مناسبت اربعین حسینی در تذکر شفاهی خود خاطرنشان کرد: بودجه‌نویسی باید منافع ملی و عمومی کشور را در نظر بگیرد و در جهت رفع مواردی چون اشتغال، گرانی، حفظ و ارتقای پول ملی پیش برود.

  او ادامه داد: دولت همچنین باید شرایط واقعی استان‌ها و وضعیت مردم را نیز در بودجه‌نویسی لحاظ کند. از دولت تشکر می‌کنیم که بودجه را به سرعت ارائه داد اما ای کاش دقت و عدالت را فدای سرعت نمی‌کرد و بودجه را عادلانه پیش می‌برد.

  او ضمن انتقاد به کاهش 38 درصدی بودجه استان زنجان گفت: این در حالی است که متوسط کاهش بودجه استان‌ها 35 درصد است. همین حالا هم ده‌ها هزار میلیارد تومان کسری بودجه در استان زنجان داریم.

  علیمردانی افزود: مالیات‌ها 90 درصد رشد داشته، در صورتی که متوسط رشد مالیات در کشور 65 درصد بوده است. مالیات بر ارزش افزوده نیز 265 درصد رشد کرده و مالیات کارمندان 50 درصد افزایش پیدا کرده که با توجه به رشد 17/5 درصدی آن‌ها به نظر می‌رسد مبنای علمی نداشته باشد.

  این نماینده مجلس تاکید کرد: ما نمایندگان زنجان اعتراض خود را نسبت به بودجه استان اعلام می‌کنیم و امیدواریم کمیسیون تلفیق و دولت تدبیر و امید در جهت اصلاح بودجه اقدام کنند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28556178
اکنون :
11