جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38763
  تاریخ انتشار : 2 آذر 1392 22:48
  تعداد بازدید : 442

  حجت‌الاسلام والمسلمین رهبر در گفتگو با باشگاه خبرنگاران:

  اجرای حدود در ملاء عام امری ضروری برای مقابله با زورگویی است

  عضو کمیسیون قضایی مجلس هشتم گفت: دستگاه قضایی باید افرادی را که مرتکب چنین جنایاتی از جمله زورگویی می شوند، برای مردم عبرت قرار دهد و اجرای حدود در ملاء عام از ضروری ترین این اقدامات است.

  حجت الاسلام و المسلمین "محمدتقی رهبر" در گفتگو با خبرنگار حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران، با اشاره به مجازات زورگویی در قانون اسلامی گفت: زورگویی به غیر از جرم شخصی از یک عنوان مجرمانه نیز برخوردار است که این امر دارای ضوابط مختلف حقوقی و کیفری است که در قانون به آن‌ها اشاره شده و نوع آن وابسته به کیفیت زورگویی است.
   
  وی در ادامه با اشاره به راه‌های پیشگیری از جرم گفت: در جامعه جرم و زورگویی بسیار زیاد است و این در حالیست که انسان‌ها با تمسک به عقاید دینی می‌توانند مانع از انجام برخی کارهای غیر اخلاقی و خلاف قانون در جامعه شوند.
   
  عضو کمیسیون قضایی مجلس هشتم تصریح کرد: مسائل و فشارهای اقتصادی نیز سبب ارتکاب به جرم شده که این امر در افزایش جرم نیز موثر بوده، اما تمام علت نیست.
   
  رهبر ادامه داد: ایمان، فرهنگ سازی، تربیت و بهبود مسائل اقتصادی می‌تواند مانع از پیشگیری جرم در جامعه شود.
   
  وی اظهار داشت: دستگاه قضایی باید افرادی را که مرتکب چنین جنایاتی از جمله زورگویی می‌شوند، برای مردم عبرت قرار دهد که اجرای حدود در ملاء عام از ضروری ترین این اقدامات است.
   
  عضو کمیسیون قضایی مجلس هشتم در پایان خاطرنشان کرد: باید اتاق فکری متشکل از کلیه دستگاه‌های اجتماعی، فرهنگی، قضایی و ... ایجاد شود تا بتوان برنامه جامعی برای پیش‌گیری از وقوع جرم پیش‌بینی کرد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28556178
اکنون :
74