جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38648
  تاریخ انتشار : 1 آذر 1392 23:21
  تعداد بازدید : 360

  افضلی فرد:

  بررسی پرونده ساخت و سازهای غیرقانونی در اطراف تهران در کمیسیون اصل

  سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: پرونده ساخت و سازهای غیرمجاز و غیرقانونی در اطراف تهران به خصوص شمال تهران در این کمیسیون در حال بررسی است.

  بررسی پرونده ساخت و سازهای غیرقانونی در اطراف تهران در کمیسیون اصل

  به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ مصطفی افضلی‌فرد با بیان اینکه اکثر ساخت و سازهای غیرقانونی در زمین‌های شمال تهران همچون لواسان یعنی مناطق مرغوب انجام شده است،اظهار کرد: این پرونده به ساخت و سازهای غیرقانونی و غیرمجاز اطراف تهران مربوط است که با توجه به مشخص بودن تخلفات تقسیم‌بندی شده که لیست افراد حقیقی و حقوقی که مشغول ساخت وساز غیرقانونی در اطراف تهران هستند احصاء شود.

  وی افزود: تهیه لیست این اشخاص با مشارکت استانداری تهران، سازمان منابع طبیعی و وزارت راه و شهرسازی انجام می‌شود.

  سخنگوی کمیسیون اصل 90 گفت: بعد از تهیه این لیست تحقیقات و بررسی‌های لازم صورت می‌گیرد تا با برخورد جدی جلوی این ساخت و سازها گرفته شود، طبیعتا نحوه اقدام در مورد جلوگیری از این ساخت و سازها مشخص می‌شود و از آنها خلع‌ید صورت می‌گیرد.

  به گفته افضلی‌فرد، مواردی که جنبه حقوقی و قضایی داشته باشد برای رسیدگی به قوه قضائیه ارجاع می‌شود.

  وی یادآور شد: این زمین‌ها برای بیت‌المال است و بعد از بازپس‌گیری به منابع طبیعی داده می‌شود، البته اگر افرادی بدون اطلاع این زمین‌ها را خریده باشد زمین دیگری به آنها داده می‌شود و در ازاء زمین فعلی از آنها پس گرفته می‌شود.

  به گزارش ایسنا، سخنگوی کمیسیون اصل 90 همچنین با بیان اینکه تذکر دفتر مقام معظم رهبری به استانداری تهران در مورد این زمین‌ها و ساخت و سازها بوده است گفت که پیش از این تذکر کمیسیون اصل 90 به این موضوع ورود پیدا کرده است و بر رسیدگی بر آن اهتمام دارد./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28556178
اکنون :
75