جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38646
  تاریخ انتشار : 30 آبان 1392 22:36
  تعداد بازدید : 402

  سودانی خبر داد:

  ارایه گزارش کمیته بررسی آلودگی هوای خوزستان به صحن/ آلودگی هوا به آب هم سرایت کرد

  نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس، درباره نتیجه عملکرد تیم اعزامی مجلس و دولت به اهواز برای بررسی آلودگی هوای این شهر، گفت: طبق گزارش ها آلودگی هوا و بارش باران به آلودگی آب در استان خوزستان نیز سرایت کرده که بر این اساس قرار است روز سه شنبه(5 آذرماه) گزارش تیم اعزام شده به شهر اهواز در صحن مجلس قرائت شود.

  ارایه گزارش کمیته بررسی آلودگی هوای خوزستان به صحن/ آلودگی هوا به آب هم سرایت کرد

  ناصر سودانی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت‌، در مورد اعزام جمعی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان خوزستان برای بررسی وضعیت آلودگی هوای این استان،‌ افزود: با توجه به اعزام این کمیته برای بررسی آلودگی هوای استان خوزستان و تبعات و اثرات ناشی از آن، بازدیدی از مراکز آلودگی مانند صنعت فولاد و کارخانه‌هایی که در مسیر این آلودگی بودند انجام شد.

  نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد: همچنین از روستاهای مسیر تولید گاز، معادن گازی، برخی مناطق پیرامون شهر اهواز و پایگاه‌های محیط زیست سنجش آلودگی هوا و آب بازدیدی به عمل آمد.

  وی یادآور شد: برای جمع بندی از بازدیدهای به عمل آمده قبل از عزیمت کمیته مذکور به تهران روز گذشته جلسه مفصلی با حضور مسئولان سازمان محیط زیست استان خوزستان، ستاد بحران، حوادث غیرمترقبه، فرمانداری استان و سایر مسئولان برگزار شد.

  این نماینده مردم در مجلس نهم، در خصوص نتیجه جلسه مذکور، تصریح کرد: بر اساس نظر مجموعه کارشناسان این جلسه، آلودگی هوا در استان خوزستان جنبه صنعتی دارد که این آلودگی هوا با ریزش باران به آب هم منتقل شده است که در نهایت مشخص شد مجموعه فعالیت‌های صنعتی،‌ اقتصادی، نفتی و گازی و همچنین پروژه‌های ملی در این آلودگی نقش بسزایی دارند.

  وی، یادآور شد: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس روز یکشنبه(3 آذرماه) جلسه‌ای را با حضور مسئولان محیط زیست استان خوزستان برگزار می‌کند تا گزارش تیم اعزامی به شهر اهواز را تکمیل کنند تا بعد از جمع‌بندی نهایی روز سه‌شنبه(5 آذرماه) این مهم به صحن علنی مجلس ارایه شود.

  عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، در خصوص آخرین وضعیت بیمارانی که به دلیل آلودگی هوا راهی بیمارستان شده‌اند،‌ تاکید کرد: از تاریخ 11 آبان 92 حدود 20 هزار نفر به دلیل آلودگی هوا به بیمارستان رفتند که بیش‌ از 100 نفر آنها در بیمارستان بستری شده‌اند و 11 نفر آنها در بخش آی.سی.ی. بودند که تا دیروز تنها 2 نفر از آنها در این بخش حضور داشتند و مابقی از بیمارستان مرخص شده‌اند./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28612393
اکنون :
84